עסקים קטנים יוכלו להמשיך לשלם מע"מ על בסיס קבלת התשלום במזומן

אחת הבעיות הקשות של עסקים קטנים ועצמאיים, היא הצורך בתשלום מע"מ במועדים קבועים, לעתים לפני שהתקבל התשלום בפועל מהלקוח, בשל השיטה הקלוקלת של שוטף פלוס או עיכובים כלליים, בגלל מוסר תשלומים ירוד.

לבעיה זו ניתנה מענה, כאשר על פי חוק התאפשר לעסקים קטנים, בעלי הכנסות של עד 1.95 מיליון שקל והמעסיקים עד שישה עובדים, לשלם מע"מ על בסיס מזומן. כלומר, העסק מוציא ללקוח חשבונית עסקה (ולא חשבונית מס). על חשבונית עסקה אין צורך לשלם מע"מ. רק עם קבלת התשלום בפועל, שולח העסק ללקוח חשבונית מס ומשלם את המסים על פי הצורך.

תקנה זו לא הוסדרה בחוק קבוע, והיום היתה צריכה ועדת הכספים של הכנסת להחליט האם להאריך את תוקף התקנה. הוועדה החליטה פה אחד להאריך את תוקף התקנה עד סוף 2014.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי: "העסקים הקטנים סובלים מחוסר אשראי גדול. נותן שירות אשר מוציא חשבונית, נדרש לשלם את המע"מ עוד בטרם קבלת התשלום עצמו. כאשר בעלי העסקים תלויים במדיניות תשלום שונות, אשר בפועל מעניקות את התשלום רק לאחר 60 יום, נוצר מצב בו בעל העסק צריך לממן את המע"מ בעצמו – וזאת בטרם קבלת התשלום. המגמה של הועדה לסייע ולעזור לעסקים הקטנים – תמשיך גם בדיונים הבאים".

כולנו בוודאי שמחים על ההארכה, אולם היה טוב יותר לו הכנסת היתה עושה צעד נוסף קדימה, ומחוקקת חוק קבוע, המסדיר את תשלומי המסים של עסקים קטנים ועצמאיים, שלא צריכים לממן קו אשראי לחברות גדולות המשלמות באיחור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *