החוק הבסיסי של איזון עסקי

עסקים קטנים

פרילאנסרים ועסקים בתחילת הדרך, מתקשים לעתים להחליט כיצד לקבוע מחירים עבור המוצרים או השירותים שהם מעניקים. אחת הטעויות הנפוצות היא תמחור נמוך מדי, שנובע מחוסר ביטחון, חשש להפסיד לקוח פוטנציאלי ונתונים לא נכונים לגבי המחירים הממוצעים בשוק.

ומצד שני, אחת הטענות הנפוצות שבהן צפוי להיתקל כל עצמאי, בתחילת דרכו או גם שנים לאחר הקמת העסק, היא "המחיר יקר מדי". ניתן להתמודד עם טענה זו בכמה דרכים, כולל באמצעות קלישאות נוסח "מה שקונים בזול עולה אחר כך ביוקר", אולם היום בחרנו לצטט עבורכם את "החוק הבסיסי של איזון עסקי" (באנגלית: Common law of business balance). מקור הציטוט הזה לא ברור, למרות שנטען שנאמר במקור על ידי ג'ון רסקין וגם על ידי ראלף וולדו אמרסון. על כל פנים, הוא מייצג חשיבה עסקית וצרכנית, שלטעמנו כדאי לאמץ:

"אין זה נבון לשלם יותר מדי, אולם גרוע הרבה יותר לשלם מעט מדי. כאשר אתם משלמים יותר מדי, אתם מפסידים מעט כסף, זה הכל. כשאתם משלמים מעט מדי, אתם עלולים לאבד את הכל, משום שמה שרכשתם לא היה מסוגל לבצע את התפקיד שלשמו הוא נרכש.

החוק הבסיסי של איזון עסקי לא מאפשר לשלם מעט ולקבל הרבה. לא ניתן לעשות זאת. אם אתם בוחרים במי שהציע את המחיר הנמוך ביותר, תיטיבו לעשות אם תוסיפו כסף לעסקה כדי לנטרל את הסיכון שאתם לוקחים על עצמכם, ואם אתם יכולים לעשות כן, הרי שיש לכם מספיק כסף כדי לרכוש משהו טוב יותר".

המקור באנגלית:

"It's unwise to pay too much, but it's worse to pay too little. When you pay too much, you lose a little money — that is all. When you pay too little, you sometimes lose everything, because the thing you bought was incapable of doing the thing it was bought to do. The common law of business balance prohibits paying a little and getting a lot — it can't be done. If you deal with the lowest bidder, it is well to add something for the risk you run, and if you do that you will have enough to pay for something better".

—–

Photo by: Spartan7W, licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *