עבודה מהבית בבידוד – טיפים ולינקים שיעזרו לכם לעבור את הימים בשלום

עבודה מהבית בידוד קורונה

התפשטות נגיף הקורונה גרמה לכך שרבים נמצאים בבידוד ביתי. חלק מהמבודדים נמצאים למעשה בחופשת מחלה מהעבודה, אולם רבים יכולים לעבוד מהבית – מכיוון שלרוב, כל מה שנדרש מהם זה מחשב ואינטרנט. חלק מהחברות הגדולות בעולם כמו גוגל ומיקרוסופט כבר הנחו את עובדיהם לעבוד מהבית במידת האפשר.

למעשה, חלק לא קטן מהשכירים בשוק העבודה יכולים לעבוד מהבית, ויכול להיות שאחרי שסערת הקורונה תחלוף, יהיו מספיק עסקים שיראו את היתרונות בעבודה מרחוק. פרילאנסרים ועצמאים שרגילים לעבוד מהבית, בוודאי כבר מכירים את הטריקים והטיפים לעבודה טובה יותר. אם זו הפעם הראשונה שבה אתם עובדים מהבית לאורך זמן, הנה כמה עצות לעבודה יעילה ונעימה יותר:

עבדו בסביבה מסודרת – מצאו לעצמכם פינה נוחה לעבודה על המחשב – שולחן וכסא, ספה, או כל סידור אחר, ודאגו שהיא תהיה מסודרת ונקייה. ודאו שכלי העבודה שלכם (לא משנה אם מדובר במחשב, מכחול או מברג) יהיו זמינים ובמצב טוב. ארגנו לעצמכם תאורה מתאימה ונוחה לעיניים, וודאו שיש לכם מספיק אור וזרימת אוויר טובה. כיסא נוח ואיכותי חשוב גם כן.

עבדו בשעות קבועות – שמונה עד חמש, או כל פרצלציה אחרת שמתאימה לכם – אבל שמרו על לו"ז סדיר ככל האפשר, כזה שמתאים גם לבידוד וגם למי שצריך לעבוד איתכם ומולכם בזמן שאתם לא במשרד. אתם יכולים לעקוב אחרי הלו"ז שלכם באמצעות אפליקציות כמו RescueTime.

אל תשבו כל היום – קומו והתמתחו, עשו קצת תרגילי כושר, יוגה, פילאטיס או רקדו קצת בסלון עם שיר מתאים. הפסקות קצרות ותכופות יסייעו לכם לעבוד יום עבודה מלא ופורה יותר.

הפסקות עיניים – מלבד הפסקות פיזיות, חשוב גם להסב את המבט מהמחשב מדי פעם, לטובת שמירה על העיניים. אפשר גם להיעזר באפליקציות כמו flux לשינוי גוון המסך בהתאם לשעה ולתאורה.

הפרד ועבוד – העובדה שאתם בבית ובבידוד לא אומרת שאתם צריכים לעבוד 24 שעות. יום עבודה עדיין צריך לכלול מספר מוגבל של שעות, ולאחר מכן – השאירו לעצמכם זמן למנוחה, פעילות גופנית, צפייה בסדרות והירגעות כללית. כשאתם מחליטים שיום העבודה שלכם נגמר (רצוי שזה יהיה בשעה סבירה), התנתקו מהאלמנטים של העבודה, כמו מחשב, טלפון, ומייל.

שחררו את הג'אנקפוד והפיג'מה – כן, זה מאוד כיף לעבוד בטריינינג, שיער פרוע וסיגרייה בזווית הפה, אבל מלבד האפר בתוך המקלדת, זה גם גורם לכם להרגיש שאתם לא ממש עובדים בזמן הזה. לא צריך טוקסידו, אבל התלבשו בבוקר כאילו אתם הולכים לעבודה (פחות או יותר), ודווקא בגלל שאתם בבית ולא יכולים לצאת, שמרו בהקפדה יתרה על הבריאות שלכם – אכלו בצורה מסודרת, הימנעו מאכילת יתר של חטיפים ומתוקים, שתו הרבה ונסו לעשות קצת פעילות גופנית – תרגילי משקל גוף (Bodyweight exercises) יכולים להתאים במיוחד גם למי שסגור בחדר).

שימו משהו ברקע – יש מי שאוהב שקט מוחלט, ויש מי שמאבד את שפיותו אם אין קצת רעש. מוזיקה היא לא תמיד פתרון טוב, מכיוון שבחלק מהמקרים היא עלולה להפריע לעבודה. גם צפייה בטלוויזיה היא מתכון בטוח להפסד בשתי החזיתות – גם לא תיהנו מהסדרה, וגם לא תהיו מרוכזים בעבודה. מה שכן, יוטיוב מלאה בסרטונים של רעשי רקע ואווירה כללית – מרעשי רקע של חנות שיקויים (כן כן), דרך מפלי מים, ועד רעשי רקע של משרד, למי שממש מתגעגע – כולל פטפטת, הקלדה על מקלדת, דפדוף בניירות ועוד.

אופציה טובה נוספת היא האזנה לפסקולים של משחקי מחשב – מוזיקה אינסטרומנטלית ברובה, שנכתבה מלכתחילה במטרה ללוות עבודה על המחשב ולא להיות במרכז הבמה. הפסקול האהוב עליי הוא זה של FTL – מושלם לעבודה על המחשב. בכלל, מומלץ לבדוק את יצירותיו של Ben Prunty הסופר-מוכשר, שכותב מוזיקה למשחקי מחשב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *