מה כדאי לעשות כדי להיות יותר פרודוקטיביים בעבודה?

עבודה מהבית, עבודה במשרד, עבודה בחלל פתוח או עבודה בבונקר – זה לא משנה את המטרה של רובנו – להיות פרודוקטיביים ולעשות עבודה טובה, תוך שמירה על איזון בין החיים ובין העבודה.

להיות פרודוקטיביים יותר לא אומר שצריך להקריב את שעות השינה או האיזון הנפשי שלנו. זה אומר שצריך לדעת איך לנצל את הזמן שמוקדש לעבודה בצורה מיטבית.

הנה כמה הרגלים שכדאי לאמץ או להפסיק, כדי להיות יותר יצרניים בעבודה:

נטרלו הסחות והפרעות

הסחת דעת יכולה להיות כל דבר – טלוויזיה ברקע, ילדים צורחים, רעש מאתר בנייה או חברים למשרד שלא מתחשבים בצורך שלכם בריכוז. גם הטכנולוגיה יכולה להוות הסחת דעת (מי אמר נוטיפיקציות בטלפון?).

כשאתם עובדים – נטרלו את הסחות הדעת. בלי נוטיפיקציות, בלי רעש, בלי הפסקות למדיה חברתית, בלי לענות לטלפון. סיימו את המשימה, ואז בדקו את כל החלונות והאפליקציות.

מולטיטסקינג זה רע

כשאתם מנסים לעשות כמה משימות במקביל, אתם עושים את כולן הרבה פחות טוב, בוודאות כמעט מלאה. מולטיטסקינג לא הופך אתכם ליותר פרודוקטיביים, זה שקר. מולטיטסקטינג בעיקר גורם לכם לאבד ריכוז ולהתפזר. טפלו במטלה אחת בכל פעם, סיימו אותה בצורה מסודרת והמשיכו הלאה.

מלבד זאת, מולטיטסקינג בזמן שאתם אמורים לשוחח עם מישהו, למשל, זה כבר ממש חוצפה וגסות רוח. אז תפסיקו עם זה.

סגרו טאבים בדפדפן

לא, אתם לא צריכים 30 טאבים דחופים. לא, אתם לא תקראו את המאמר הזה שפתוח שם כבר שבוע, שחררו ממנו. לא, אין שום דבר חשוב בדיסקורד עכשיו. לא, אין צורך לרפרש את וויינט כל חמש דקות. פחות טאבים, יותר פרודוקטיביות.

עבודה ללא הפסקות? תפסיקו עם זה

כל רגע יש משהו, כל שנייה קופצת נוטיפיקציה ועוד משימה, וחייבים לסיים, ותיכף נגמר היום ויש סופ"ש ורוצים לתקתק הכל – אז נשארים בכיסא הרבה יותר מדי שעות. עבודה ללא הפסקות פוגעת בריכוז ובבריאות הנפשית והפיזית שלכם.

עצרו. קחו הפסקה. תנו למוח להתרענן. קומו מהכיסא. אל תעבדו שעות רצוף בלי להפסיק, כי כך גם איכות העבודה שלכם נפגמת.

פגישות מיותרות

פגישות, ככלל אצבע, הן מיותרות. אין כמעט פגישה שלא היתה יכולה להפוך למייל או לפחות לשיחת ועידה תמציתית. שיטות ניהול מיושנות מאלצות עובדים להגיע למספר גדול של פגישות, ולכל הפחות – למלא את כל הזמן שהוגדר מראש לפגישה.

הזמינו רק את מי שממש חייב להיות בפגישה, הכינו מראש את מה שצריך להתבצע בה, שלחו לאנשים מראש את החומרים לקראת הפגישה ותקתקו אותה במהירות האפשרית.

בלאגן בשולחן העבודה ובבית

אוקיי, אז שולחן העבודה שלכם לא צריך להיראות כמו זה של אינפלואנסרית מדרום קוריאה או של מינימליסטים חולי ניקיון. זה לא נורמלי ואף אחד לא חי ככה.

אבל כן כדאי להימנע מערימות של ניירת ופתקים, עטים מפוזרים, אבק ולכלוך, כוסות קפה מעופשות ועוד אשפה. בלאגן בעיניים זה גם בלאגן בשכל. קומו רגע, תנקו מסביבכם (דרך טובה גם לעשות הפסקה קטנה), וחזרו לעבוד כששולחן העבודה שלכם נראה יותר מאורגן.

די עם הטיקטוק

פייסבוק, אינסטוש, טוויטר – זה לא משנה. זה מפריע לעבודה, שואב שעות מהחיים ודופק לכם את הראייה. רוצים להיות יעילים יותר? תפסיקו לגלול את הפיד בזמן העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *