צילום מוצרים לאיביי

איך מצלמים תמונות טובות של מוצרים באיביי?

מוכרים מוצרים באיביי? התמונות משחקות חלק חשוב במכירה – הקונים אוהבים לראות בדיוק מה הם קונים, במיוחד כאשר מדובר במוצרים מיוחדים, מוצרים בעבודות יד, פרטי אספנות וכו'. לא מספיק לפרט את מצב המוצר שאתם מוכרים באמצעות טקסט שיווקי מעניין – חשוב מאוד להראות אותו בצורה בולטת וברורה.

צילום מוצרים לאיביי – טיפים

שלא ירעדו לכם הידיים

הטלפונים של היום מסוגלים לצלם לא רע גם אם הידיים שלכם לא יציבות, אבל הדרך הטובה ביותר להבטיח תמונה חדה וברורה היא להשתמש בחצובה או במעמד כלשהו לטלפון. חצובה לטלפון או למצלמה לא עולה הרבה כסף – ומאפשרת לכם לצלם בצורה איכותית בזוויות שונות. החצובה לא מבטלת לחלוטין את הרעד הקל שמיוצר כשאתם לוחצים על הכפתור של המצלמה (או מסך המגע של הטלפון) – ולכן כדאי גם להשתמש בטיימר כדי לצלם מוצרים לאיביי.

צילום טוב מתחיל באור טוב

מנורת הלד בסלון שלכם לא מספקת תאורה טובה לצילום. אחד הכשלים הגדולים הנפוצים בצילום מוצרים לאיביי הוא תאורה גרועה, שיוצרת תמונות מגורענות באיכות נמוכה, וגם גורמת למוצרים להיראות "עצובים". בצד השני של הבעיה הזו – שימוש לא נכון בפלאש המובנה בטלפון או במצלמה, שגורם להשתקפויות ולתמונה שטוחה ולא אטרקטיבית.

פתרון אחד הוא צילום באור טבעי – בחוץ. אל תצאו לצלם באמצע היום או ביום קיץ חם ובשמש ישירה. העדיפו ימים מעוננים – העננים מסננים את אור השמש והופכים אותו לרך יותר, כך שהתמונות ייצאו מוצלחות יותר. לחלופין, אפשר לצלם לקראת השקיעה או מוקדם בבוקר. אתם יכולים, למשל, לצאת לפארק הקרוב לביתכם עם המוצרים, ולצלם בפינה שקטה כלשהי. אם יש לכם גינה או חצר – זו גם אופציה טובה לצילום באור טבעי.

פתרון נוסף לתאורה עבור צילומי איביי הוא קופסת תאורה (light box). מדובר באביזר זול יחסית המשמש לצילום מוצרים קטנים ובינוניים, ומספק תאורה ורקע טובים. הקליקו למידע נוסף ורכישה.

אם אתם רוצים סטודיו ביתי של ממש, אתם יכולים לקנות קיטים של תאורה לצילום מוצרים בטווח מחירים הגיוני וסביר. הקליקו למידע נוסף ורכישה.

העלו תמונות ברזולוציה גבוהה

התמונה צריכה להיות חדה, ברורה וגדולה מספיק כדי שייראו בה את הפרטים. תמונות קטנות מדי לא מושכות את הקונים, ואפילו משדרות ניסיון להסתרה. באיביי יש אפשרות לעשות זום אין על התמונות של המוצרים – נצלו אותה ותנו לקונים שלכם לראות כל פרט של המוצר שאתם מוכרים.

השתמשו ברקע חלק

קופסת התאורה תאפשר לכם לצלם את המוצרים על רקע לבן, מה שיבליט אותם ויסייע לכם בעריכת התמונה בהמשך, במידת הצורך. אפשר כמובן לצלם מוצרים על רקע צבעוני (בד או נייר לא מבריק, למשל), או על שולחן או משטח חלק אחר. אם אתם מצלמים מוצרים נוצצים כמו תכשיטים, העדיפו רקע כהה ואפילו שחור.

צלמו מכל זווית

אם אתם מוכרים טבעת, למשל, חשוב לצלם אותה מכל זווית – מקדימה ומאחור, כשהיא על אצבע ומונחת על שולחן, ביחס למטבע או פריט אחר שמספק קנה מידה ועוד. אם יש סימנים מיוחדים על הטבעת – צלמו גם אותם.

הדבר נכון לגבי כל מוצר, בין אם מדובר בספר ובין אם מדובר בזוג נעליים. צלמו כמה שיותר, מכמה שיותר זוויות רלוונטיות, כדי לעזור לקונים שלכם להחליט אם הם רוצים את המוצר.

ודאו שהפריט ממלא את הפריים

אל תצלמו מרחוק. התקרבו כמה שאפשר וצרו תמונה שבה הפריט תופס כמה שיותר מהמסך ומהתמונה הסופית.

שימו לב שאתם עומדים בקריטריונים של איביי

לזירת הסחר יש חוקים שונים ומשתנים לגבי מה מותר ואסור בתמונות שמעלים. הקפידו לקרוא את הכללים של איביי ולעבוד לפיהם, על מנת להימנע מתלונות או פסילת תמונות.

עיבוד תמונה? כן, אבל בעדינות

אל תגזימו עם הפוטושופ. אם צריך לתקן קצת תאורה וצבע – מצוין. אבל אל תשתמשו בתוכנת עיבוד תמונה כדי לייצר תמונה שונה לחלוטין מאיך שהמוצר נראה באמת, או כדי לתקן פגמים – זו רמאות שלא תשרת אתכם בטווח הארוך. בנוסף, אל תשתמשו בפילטרים, אם אתם מצלמים באמצעות הטלפון הנייד.

הימנעו מתמונות קטלוגיות או תמונות סטוק במידת האפשר

תמונה שברור שיצאה מקטלוג (ושאולי יש עוד הרבה כמוה, כי אתם לא היחידים שמוכרים את המוצר באיביי), מושכת את הקונים הרבה פחות מתמונה אותנטית של המוצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *