שירותי משרד או שירותי קפה? שיטה חדשה לעקוף את מס הכנסה

בית קפה הוצאה מוכרת

פרילאנסרים רבים לא מחזיקים משרד, ונוהגים לשבת בבתי קפה לטובת עבודה ופגישות. אם אתם בעלי עסק, אתם אמורים לדעת כי מס הכנסה אינו מכיר בהוצאות ישיבה בבתי קפה ובמסעדות כהוצאה מוכרת – גם אם הישיבה במקום היתה באמת לצורכי עבודה.

מיזם חדש שנקרא "משרד בקפה", מציע לבעלי עסקים דרך מקורית לעקוף את האיסור של מס הכנסה, ולדווח על חלק מההוצאה כשירותי משרד. על פי השיטה, הלקוח עובד בבית הקפה, אבל עבור חלק מהסכום ששילם למקום, הוא מקבל חשבונית שעליה מצוין "שירותי משרד". מאחר שמס הכנסה מכיר בשירותי משרד כהוצאה מוכרת, ניתן להגיש את החשבונית הזו לרשות המסים. הלקוח משלם למעשה לחברה שנקראת "משרד בקפה" ולא משלם ישירות לבית הקפה. הוא מקבל שתי חשבוניות: הראשונה עבור 40% מהתשלום לבית הקפה – אותה לא ניתן להגיש כהוצאה מוכרת. החשבונית השנייה היא על סך 60% מהסכום, ועליה נכתב "שירותי משרד". את החשבונית הזו ניתן להגיש לרשות המסים.

האם זה חוקי? רשות המסים בודקת את העניין. ובינתיים, אנשי "משרד בקפה" כותבים כך באתר שלהם:

"משרד בקפה מעניקה ללקוחותיה חוות דעת משפטית הקובעת כי ניתן לראות בחשבונית המס שנוציא לכם, בגין "שירותי משרד", הוצאה מוכרת לצרכי מס וכי ניתן לקזז את המע"מ בגינה. במידה ולמרות החוק והצדק שעומדים בבסיס הפעילות שלנו, רשויות המס יבחרו להערים קשיים ויחליטו לא להכיר בחשבוניות של משרד בקפה, כי אז משרד בקפה תוביל תביעה בנושא, בשם לקוח מייצג כנגד רשויות המס בכל הערכאות כפי הנדרש עד לקבלת הכרעה סופית וחלוטה בנושא".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *