עבודה מרחוק – לקחים ומחשבות

עבודה מהבית

פיטר אנגלאה הוא מפתח פרונט אנד בכיר שעובד מרחוק בחצי השנה האחרונה. מגמת העבודה מהבית הולכת ומתרחבת, גם בחברות מסורתיות ו"סטנדרטיות". הגמישות והחיסכון במשאבים בצורת עבודה זו, מתנגשים לעתים עם מגבלות והרגלים ישנים.

אנגלאה כתב פוסט מעניין ובו הוא מציג מספר לקחים ומחשבות לאחר שישה חודשי עבודה מרחוק.

  1. היו זמינים ככל האפשר – כאשר אתם לא נמצאים פיזית במשרד, אתם צריכים להראות נוכחות אף יותר מהרגיל, אחרת החברה תגיע למסקנה שהעבודה מרחוק אינה טובה עבורה. בשעות העבודה שלכם – היו זמינים. נסו לבנות מוניטין של זמינות ומענה מהיר, על מנת שחבריכם לעבודה יוכלו להשיג אתכם במידת הצורך.
  2. היו ברורים בזמן ההתקשרות – עם כל ההתקדמות הטכנולוגית ושפע ערוצי התקשורת הזמינים – מווטסאפ ועד שיחות וידיאו – לפעמים עדיין קשה להעביר מסרים ברורים כשאנחנו לא מדברים פנים אל פנים. הימנעו מהתחכמויות יתר וסרקזם, לפחות עד שהקולגות שלכם יכירו אתכם טוב יותר, וגם אז – היו זהירים במה שאתם כותבים ואומרים. בנוסף, היו מודעים לכך שתקלות טכניות (כמו קיטוע בשיחת וידיאו) יכולות להוביל לקצרים בתקשורת.
  3. הציעו חיזוקים חיוביים בשפע – לא פשוט ליצור אווירה של עבודת צוות כשעובדים מהבית. לכן, חשוב לטפח את המורל והמוטיבציה של העובדים שלכם כשאתם בדרג ניהולי.
  4. סדרו את סביבת העבודה שלכם – מאוד מפתה לשבת בבתי קפה ולהרגיש חופשיים, אולם חשוב מאוד לבדוק היכן היעילות שלכם מקסימלית ולהתארגן על עמדת עבודה מסודרת בהתאם. אל תעבדו מחדר השינה או מהספה. סדרו שולחן עם כל מה שאתם צריכים, וצרו אווירת עבודה ולא בטלה.
  5. צאו החוצה – למרות ההנאה מהשקט והיכולת לעבוד שעות ארוכות ללא הפרעה, עדיין מומלץ לעשות הפסקות ולצאת להתאוורר. אל תכלאו את עצמכם בבית, אחרת העבודה מרחוק תמאיס את עצמה עליכם מהר מאוד.

לקריאת המאמר המלא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *