שינויים בפייסבוק: פוסטים שיווקיים ייעלמו כמעט לגמרי מהפיד

שינויים בפייסבוק

עסקים קטנים רבים נסמכים על פייסבוק כפלטפורמה השיווקית העיקרית שלהם. הסיבה העיקרית היא המחיר – אפשר להקים עמוד פייסבוק עסקי באופן עצמאי, ללא תשלום, ולקדם את העסק דרכו. אם לא משלמים על מודעות ממומנות של פייסבוק, הרי שתפעול העמוד עולה רק זמן, ולא כסף.

הסתמכות על ערוץ שיווק בודד היא אסטרטגיה בעייתית באופן כללי, אבל הסתמכות על פלטפורמה סגורה כערוץ שיווק יחיד היא טעות קריטית. הסיבה פשוטה – כאשר אנחנו משתמשים בפלטפורמה סגורה, לא אנחנו קובעים את החוקים. בנוסף, החוקים יכולים להשתנות בכל רגע נתון, וזה בדיוק מה שהולך לקרות בפייסבוק, באמצע חודש ינואר 2015.

בפייסבוק החליטו לעשות שינוי משמעותי בפיד החדשות שהגולשים רואים, ומעתה הם יראו הרבה פחות פוסטים שיווקיים שעסקים מעלים באמצעות הדף או הפרופיל שלהם. המטרה של פייסבוק היא לעודד (או כמעט להכריח) את בעלי העסקים להשתמש בשירות המודעות בתשלום שלה. לפי נתונים שמציג הוול סטריט ג'ורנל, כ-80% מבעלי העסקים הקטנים שמשתמשים במדיה חברתית לקידום העסק, מגדירים את פייסבוק כערוץ השיווק המרכזי שלהם.

למרות שאפשר ליצור קמפיין ממומן בדולרים בודדים, הרי שאם רוצים להגיע לקהל גדול, יש צורך בהשקעה משמעותית יותר. זאת ועוד, פייסבוק כבר הואשמה בעבר כי מערכת הסטטיסטיקות של הקמפיינים הממומנים אינה מדויקת ומציגה תוצאות מוגזמות, למרות שבפועל הגולשים לא מגיעים לאתר העסק.

ניהול עמודי פייסבוק בצורה מקצועית ויעילה מצריך חשיבה, השקעת זמן ויכולת לגרום לגולשים להתעניין באופן אקטיבי בעולם התוכן שלכם. אתם לא יכולים למלא את העמוד בתכנים שיווקיים ויחצ"ניים בלבד, ולצפות שהגולשים יביעו עניין. עם השינויים הצפויים באלגוריתם של פייסבוק, כדאי לבחון אפשרות לפנות לאיש מקצוע שינהל עבורכם את העמוד, או לפחות – לנסות ולהימנע מהטעויות הנפוצות בניהול עמודי פייסבוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *