התעשרות מהירה וקלה דרך האינטרנט? לא ממש

היה אפשר לחשוב שבשנת 2014 יהיו מספיק אנשים שיבינו שכל פירמידות השיווק למיניהן, ההצעות שנראות טובות מכדי להיות אמיתיות, וסיפורי ההתעשרות המופלאים באמצעות האינטרנט – כל אלה אינם אלא עורבא פרח.

אולם, נראה שהשיטה עדיין עובדת, ומצליחה – עבור אלה שמוכנים למכור זבל ושקרים לאנשים אחרים. כידוע, פראיירים לא מתים.

כתבה של חגי עמית ושוקי שדה ב-TheMarker מנסה לחקור קצת יותר לעומק את הנושא, ולהבין איך אפשר להרוויח כסף מכלום.

כיום מה שנמכר הוא הסרטונים, המצגות, החוברות שאמורות להדריך אותך כיצד להצליח בשיווק באינטרנט. אחרי כל סיפורי ההצלחה תקבל בחלק מהסרטונים הדרכה בסיסית כיצד לבנות אתר, כיצד לכתוב מיילים משכנעים וסיפורי הצלחה של אנשים אחרים, וכיצד לשלם למי שמעליך ולגבות ממי שמתחתיך.

בתיאוריה, רוכשי הסרטונים היו יכולים להפוך לאנשי שיווק אינטרנטי של עסקים קטנים. אבל בהתחשב בכך שיש מעט מאוד סנדלרים, נפחים וחנויות מכולת שישכרו אנשי שיווק אינטרנטיים, מה שרוב הרוכשים של הסרטונים מצופים לעשות הוא להמשיך ולמכור את אותם סרטונים וקורסים הלאה.

בתשובה לשאלה מה בעצם נמכר כאן, ד"ר יובל דרור מבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל אומר כי "יש כל מיני אפשרויות. החל בווירוסים שפשוט מנסים להדביק אותך במשהו, כי כולם רוצים להתעשר, ועד למכור פרסומות. הטכניקה המקובלת אומרת 'בוא, נכניס אותך לתוכנית, אתה רק צריך לעשות את השלבים 1,2,3', ואלה שממציאים את זה גוזרים קופון על כל אדם שנרשם. אם אני מביא למישהו לקוח שנרשם הוא שווה 10 דולרים, ואני אקבל 5 דולרים. אפתה אותך להירשם כחלק מהתהליך".

לקריאת הכתבה המלאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *