האם המדינה תפסיק לשלם בשוטף פלוס נצח? הצעת החוק בעניין התחילה את דרכה

הצעת החוק שמנסה לשפר את מצב מוסר התשלומים של המדינה כלפי הספקים שלה, עברה היום בקריאה טרומית. על פי הצעת החוק להגבלת אשראי ספקים, שיזם ח"כ רוברט אילטוב, המדינה לא תוכל עוד לעכב תשלומים לספקים, בעיקר עסקים קטנים ובינוניים. לפי נוסח ההצעה:

  1. חשבון עבור ביצוע עבודה או עבור מתן שירות או הספקת טובין, אשר יוגש בתום מתן השירות או הספקת הטובין, בין התאריכים 1 עד ה-15 בחודש, ישולם ביום העסקים הראשון הבא לאחר ה-15 בחודש העוקב לחודש הוצאת החשבון;
  2. חשבון עבור ביצוע עבודה או עבור מתן שירותים או הספקת טובין אשר יוגש בתום מתן השירות או הספקת הטובין, בין התאריכים 16 עד ה-24 בחודש, ישולם עד ה-24 בחודש העוקב לחודש הוצאת החשבון;
  3. חשבון עבור ביצוע עבודה או עבור מתן שירותים או הספקת טובין, אשר יוגש בתום מתן השירות או הספקת הטובין, בין התאריכים 25 עד ה-31 בחודש, ישולם עד ה-24 בחודש העוקב לחודש הוצאת החשבון.

הארכות במועד התשלום יכולות להתקבל באישור המנהל הכללי של המוסד המזמין.

מדובר בצעד מבורך, אולם הדרך עדיין ארוכה. ההצעה עדיין צריכה להתקבל בקריאות נוספות, ויותר מכך – צריך לראות מתי היא תיכנס לתוקף והאם היא תיאכף.

עסקים קטנים ופרילאנסרים רבים נאלצים להתמודד עם תנאי תשלום שערוריתיים, תוך שהם ממתינים לתמורה על עבודתם במשך חודשים ארוכים. המלצתנו לבעלי עסקים קטנים היא חד משמעית: אל תעבדו בשוטף, דרשו מקדמה והקפידו לקבל את כספכם בזמן. מי שלא מוכן לעמוד בתנאי תשלום הוגנים, ממילא אינו לקוח רצוי – בעסק קטן או גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *