אילו נושאים צריך לכלול אתר תדמיתי לעסק קטן?

אתר תדמיתי לעסק קטן

יש לא מעט דיונים ומאמרים העוסקים בנושא "אתר תדמיתי לעסק קטן" – איך הוא צריך להיראות? איך בוחרים חברה מתאימה שתבנה לכם אותו? באיזו טכנולוגיה כדאי להשתמש? איך מתאימים את האתר לגלישה בטלפונים חכמים וטאבלטים? איפה כדאי לאחסן את האתר – ועוד שאלות רבות ומגוונות. היום נעסוק בנושא התוכן שצריך להיות כלול באתר תדמיתי של עסק קטן. במקרים רבים, פרילאנסרים ובעלי עסקים קטנים מתמקדים בעיצוב ובטכנולוגיה של האתר. בסופו של תהליך, מתקבל אתר מרשים ויזואלית, זוהר ונוצץ – אבל כזה שלא עושה את העבודה.

בדרך כלל, לאתר תדמיתי של עסק קטן יש כמה תפקידים מרכזיים – להעביר ללקוח מידע בסיסי אודות העסק והשירותים שהוא מעניק, להקל על הלקוח ליצור קשר עם העסק, לענות על שאלות של לקוחות בנושאים שונים, ובעיקר – לייצר לידים ומכירות. אתר שנראה מצוין אבל לא מכניס בפועל כסף לעסק, לא ממלא את התפקיד שלשמו הוא נוצר. אין ספק שיש חשיבות לעיצוב ולממשק המשתמש, אבל התוכן באתר חייב לתת מענה לצרכים הבסיסיים של הלקוח. לדוגמא, הרבה פעמים, לקוחות יחפשו את השם שלכם, או את שם העסק שלכם, רק כדי למצוא את מספר הטלפון ולהתקשר אליכם. אם מספר הטלפון לא מופיע בצורה ברורה ובולטת באתר, ייתכן ותחמיצו שיחה מלקוח פוטנציאלי.

ישנם מספר עמודים (או נושאים) שצריכים להיכלל באתר תדמיתי של עסק קטן. אמנם, כל מקרה לגופו, וכדאי לאפיין את האתר בצורה מסודרת לפני שניגשים להליך ההקמה בפועל, אולם יש כמה אלמנטים עיקריים שחייבים להופיע בכל אתר תדמיתי. כמו כן, אלא אם כן המקצוע שלכם קשור בכתיבה, עריכה או קופירייטינג, רצוי שלא להתפתות לחסוך ולכתוב את התכנים בעצמכם – פנו לאנשי מקצוע שיכתבו לכם תוכן איכותי לאתר האינטרנט שלכם. אין המדובר רק בעריכה לשונית והימנעות משגיאות כתיב מביכות באתר הייצוגי שלכם, אלא גם בהתאמת הטקסטים למנועי חיפוש וכתיבה שיווקית שתגביר את הסיכויים שתקבלו פניות רלוונטיות מהאתר.

עמוד ראשי

בדרך כלל, העמוד הראשי של האתר שונה ויזואלית משאר העמודים. הוא לרוב בנוי בצורה מרשימה יותר, עם סרטון או מצגת תמונות מתחלפות, ומספר אזורים גרפיים המפנים לעמודים החשובים ביותר באתר. העמוד הראשי (ובכלל כל האתר) צריך לכלול באופן בולט את שם העסק, תיאור קצר של מהות העסק והפניות בולטות לשירותים מרכזיים ואמצעי יצירת קשר או שירות לקוחות.

עמוד אודות

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם רוצים כמה שיותר מידע רלוונטי עליכם, ובעיקר – הם רוצים לדעת מי הפנים והשם שעומדים מאחורי העסק שלו הם עשויים לשלם ממיטב כספם. עמודי אודות מעורפלים, שכוללים רק משפטים גנריים כמו "אנו מאמינים בשירות לקוחות ובחוויית משתמש" או "החזון שלנו הוא להוביל את שוק מכשירי החשמל בישראל" לא תורמים מאומה ללקוח, במיוחד כשמדובר בעסק קטן.

עמוד אודות באתר תדמיתי צריך לכלול מידע על בעל העסק, מעט היסטוריה (אם יש) על הקמת העסק והניסיון שצבר, מיומנויות והתמחויות מיוחדות שיש לכם (כאלה שהינן רלוונטיות לעסק, כמובן) ופרטי יצירת קשר אישיים או ישירים עם בעלי או מנהלי העסק, כמו דואר אלקטרוני ומספר טלפון.

כדאי גם להוסיף תמונה איכותית וייצוגית שלכם. אם אין לכם כזו, ותרו על התמונה או שכרו צלם מקצועי שיעשה לכם בוק לשימוש באתר ובפרסומים רלוונטיים אחרים.

עמוד שירותים או מוצרים

עמוד שירותים באתר תדמיתי

זהו אחד העמודים החשובים ביותר באתר שלכם. ניתן לפצל אותו לכמה תתי-עמודים במידת הצורך, אולם רוב העסקים הקטנים לא צריכים יותר מעמוד אחד כדי לפרט את השירותים השונים שהם נותנים, או את המוצרים שהם מוכרים (זכרו, אנו מדברים על אתר תדמיתי ולא אתר קטלוגי או אתר חנות).

הקפידו לפרט ככל האפשר את מהות השירותים שאתם מעניקים, וקשרו לדוגמאות רלוונטיות במידת האפשר. רצוי ומומלץ להוסיף תמונות המייצגות את השירותים או המוצרים הרלוונטיים. אם אין לכם תמונות טובות משלכם, אפשר (בחלק מהמקרים) לקנות תמונות איכותיות ממאגרי תמונות הקיימים באינטרנט.

זה אולי נשמע מובן מאליו – אבל הימנעו מפרסום כוזב. אם אתם לא מעניקים שירות מסוים, או שאינכם מספיק מומחים או מקצועיים בתחום חדש אותו אתם לומדים כעת, אל תציינו אותו באתר, גם לא כאמצעי לפתות לקוחות לרכוש שירותים אחרים – זהו בזבוז זמנו של הלקוח, וגם שלכם.

עמוד תיק עבודות או לקוחות

בעוד שעמוד השירותים/מוצרים מציג באופן כללי מה אתם מוכרים, תיק העבודות או רשימת הלקוחות מהווה דוגמאות בפועל של העבודה שלכם, ולכן יש לו חשיבות מיוחדת. פרילאנסרים רבים נוטים להסתפק ברשימת לוגואים של הלקוחות, או צילומי מסך כלליים של הפרויקטים שביצעו, מבלי להסביר ולפרט מה נעשה בכל פרויקט. אל תצפו מהלקוחות להבין ולפרש בעצמם את העבודות שביצעתם. ציינו מפורשות את שם הפרויקט או הלקוח, מה בדיוק כלל הפרויקט וצרפו תמונות רלוונטיות. אם אין לכם עדיין תיק עבודות גדול – הנה כמה טיפים על איך לבנות תיק עבודות בתחילת הדרך.

עמוד הנהלה או הצוות

אם יש לכם מספר עובדים מרכזיים ואתם מעוניינים להציג אותם ללקוחות – זה המקום לעשות זאת. לא מדובר בעמוד חובה, אבל אם כבר החלטתם להוסיף עמוד כזה לאתר התדמיתי של העסק שלכם, מומלץ שהוא יהיה אינפורמטיבי ככל האפשר, יכלול תמונות של אנשי הצוות, מידע על הניסיון והמיומנויות שלהם, תחומי האחריות שלהם ואמצעי יצירת קשר עם כל אחד מהם.

עמוד יצירת קשר ומפת הגעה

את פרטי יצירת הקשר שלכם כדאי לפזר בכל רחבי האתר, ולא רק בעמוד אחד. עם זאת, בעמוד יצירת הקשר כדאי לפרט את מספר הטלפון, הדואר האלקטרוני שלכם או של שירות הלקוחות, מספר פקס, כתובת (אם זה רלוונטי) ואמצעי הגעה לבית העסק. כדאי גם לציין שעות פתיחה או התקשרות. אפשר להוסיף גם טופס יצירת קשר, אולם מומלץ שלא להסתפק רק בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *