יחימוביץ' מאשימה: יאיר לפיד הפיל הצעת חוק שתחייב את המדינה לשלם בשוטף +30

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' פירסמה סטטוס בעמוד הפייסבוק שלה, לפיו שר האוצר, יאיר לפיד, הפיל הצעת חוק שהיתה אמורה לסייע לעסקים קטנים ופרילאנסרים. ההצעה שהניחה יחימוביץ' על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה, נוסחה יחד עם לה"ב – ארגון העצמאים בישראל – ומטרתה היתה לחייב את המדינה לשלם בשוטף +30 לספקים, ולא יאוחר מכך. בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי איחור בתשלומים גורר פגיעה בתחרותיות הלאומית, בסביבה העסקית, באיתנות הפיננסית של עסקים, באיכות הניהול במשק ואף בשלטון החוק ובמוסר העסקי. הדבר עלול לגרום לקריסתן של חברות, פגיעה בצמיחה ועליה באבטלה, והנפגעים העיקריים הם העצמאיים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים שמתקשרים עם המדינה.

על פי הסטטוס של יחימוביץ', התנגד יאיר לפיד להצעה בחריפות והחליט לפסול אותה מיד. הסטטוס זכה לכ-450 לייקים וכ-160 שיתופים. גולשים אף מיהרו לשתף את הסטטוס בעמוד הפייסבוק של שר האוצר, אולם לא סביר יהיה לצפות לתגובה רצינית ועניינית בנושא.

לבעלי עסקים קטנים מומלץ שלא לחכות לסיוע המדינה ולחקיקת חוקים. הגנו על עצמכם בכל האמצעים שלרשותכם, כולל חוזה עבודה מסודר ודרישת מקדמה כתנאי בל-יעבור לתחילת עבודה.

הנה צילום מסך של הסטטוס של יחימוביץ'. הקליקו על התמונה להגדלה:

שלי יחימוביץ עסקים קטנים

 

עדכון: לפיד הגיב לסטטוס של שלי יחימוביץ' באופן הבא: "היות ואין זו הפעם הראשונה שבה ח"כ יחימוביץ מאבדת את עצביה תחת לחץ מן הראוי שנעמיד דברים על דיוקם: כפי שח"כ יחימוביץ יודעת היטב כבר לפני שבועיים יזמתי את הקמתו של צוות במשרד האוצר המיועד לקיצור משך זמן התשלומים לספקים בידי המדינה. ח"כ יחימוביץ כל כך התעצבה אל ליבה על כך שלא חשבה על הרעיון הזה לפני עד שהזדרזה להגיש הצעת חוק כדי להשיג לעצמה כותרת פופוליסטית נוספת. אולי מן הראוי להזכיר שוב לח"כ יחימוביץ שאילו באמת רצתה לסייע לעסקים קטנים יכולה היתה להיות היום שרת האוצר של מדינת ישראל, אך היא כידוע ברחה מן האחריות הגדולה (שכן, כאמור היא אינה עומדת טוב בלחצים) והחליטה להשאיר את הכלכלה בישראלית בידי אלו שאינם נוהגים לברוח מאחריות".

להלן צילום מסך של תגובת שר האוצר בפייסבוק:

תגובת לפיד ליחימוביץ' בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *