להב: "4,500 עסקים קטנים ייסגרו ו-20 אלף עובדים יפוטרו"

תקציב מדינת ישראל החדש מעורר גלי ביקורת בכל שכבות החברה. התחזיות הן שהוא לא יגדיל את הכנסת המדינה ממסים ורק ירחיב את הפערים הכלכליים בחברה הישראלית.

התקציב החדש לא פוגע רק ביחידים, אלא צפוי לגרום נזקים כבדים גם לבעלי עסקים קטנים ועצמאים, והשכירים העובדים עבורם. התקציב פוגע בעסקים קטנים באופן ישיר, על ידי הכבדת המס וגם באופן עקיף, משום שאין בו בשורה או ניסיון להגדיל את הצמיחה. בעקבות הגזרות הכלכליות, הצרכנים צפויים להקטין את הצריכה הפרטית שלהם. כאשר הצריכה יורדת, הנפגעים העיקריים הם העסקים הקטנים, משום שלהם פחות רזרבות, פחות אשראי ופחות יכולת להוריד מחירים ולהתמודד מול המונופולים הגדולים.

רו"ח אהוד רצאבי, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים (להב) אומר כי: "התקציב החדש לא מעודד עסקים קטנים. הוא רק מספק עוד ועוד הכבדות שצפויות להוביל לכך שכ-4,500 עסקים קטנים ובינוניים ייסגרו בשנה וחצי הקרובות ו-20 אלף עובדים שכירים בעסקים אלו יפוטרו".

העלאת המע"מ גם היא פוגעת ישירות בעסקים הקטנים. בניסיון להישאר תחרותיים, צפויים חלק מהעסקים הקטנים לספוג את העלאת המע"מ, ולא לגלגל את העלייה במס זה אל הלקוחות. בפועל, מדובר בפגיעה ברווחים של עסקים קטנים ופרילאנסרים.

לתקציב החדש יש השפעות נוספות על עסקים קטנים בישראל. ניתן לקרוא עוד כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *