ביל גייטס מספר על שלושה דברים חשובים שלמד מוורן באפט

וורן באפט וביל גייטס אמנם שווים מיליארדים, אבל גם מיקרוסופט התחילה כעסק קטן, ובאפט עשה את הדולרים הראשונים שלו ממכירת מסטיקים והשכרת מכונות פינבול.

כשאנשים בעלי הישגים כאלה נותנים עצות או מדברים על הלקחים שלמדו בחיים, כדאי להקשיב. וגם במקרה הזה, בו ביל גייטס מסביר על שלושה דברים חשובים שלמד מוורן באפט – כדאי לקרוא ולנסות ללמוד משהו.

בפוסט שלו, מספר ביל גייטס על המפגש הראשון שלו עם באפט: "פגשתי אותו בארוחה שאמא שלי אירגנה. בדרך לשם חשבתי לעצמי 'למה שארצה לפגוש את האיש הזה שבוחר מניות?', אבל כשהתחלתי לדבר איתו, הוא לא דיבר איתי על השקעות או מניות, אלא שאל דברים כמו 'למה IBM לא יכולה לעשות מה שמיקרוסופט עושה? איך זה שמיקרוסופט היא כל כך רווחית?'. הבנתי שהוא חושב על עסקים בצורה הרבה יותר מעמיקה ממה שהערכתי בתחילה".

גייטס מסביר גם על אחד האלמנטים החשובים ביותר בניהול עסק (ובחיים בכלל) – עליכם לדעת כמה שווה הזמן שלכם, משום שלא משנה כמה כסף יש לכם, לא תוכלו להשתמש בו כדי לקנות עוד זמן. גייטס מסביר שבאפט מודע לכך במיוחד, ולכן לא נותן ליומן שלו להתמלא בפגישות חסרות תועלת, ומצד שני – הוא מעניק אוזן קשבת וזמן רב לאנשים שעליהם הוא סומך.

לקריאת הפוסט המלא של ביל גייטס

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *